Her Bölüm Ağlatan Dizi Yapmışlar : THIS IS US

Her Bölüm Ağlatan Dizi Yapmışlar : THIS IS US

Dizi’nin en sevdiğim şarkısını aç ve öyle oku smiley

Eveet ! Tam da başlıkta gördüğünüz,okuduğunuz gibi. Dram sevenler, dramsız asla olmaz diyenler,ağlamak beni rahatlatıyor diyenler,kendi hayatımı izliyormuşum gibi hissettiren bir diziye başlamak istiyorum diyenler… Hiç durma başla.

 

Bu kadar ağlamaklı bir diziyi neden seviyorsun diye söylendiğini duyar gibiyim??

Gel şimdi dizinin incelemesini,neler paylaştığını ve bana neler hissettirdiklerini sana anlatayım.

 

Hayat sana ekşi bir limon verdiyse, limonata yap!

 

Öncelikle dizinin ilk bölümünden sana güzel bir sözle alıntı yaparak başlayayım.

 

2016 yapım bir dizi. 5 kişilik bir ailenin hayatını konu ediniyor. Harika, duygu dolu ilk bölümüyle bizleri içine alan bu dizi adeta insan olduğumuzu bize hissettiriyor.

Bu ailemizin 3 aşamadaki hayatlarını görüyorum. Tahmin ettiğiniz gibi geçmiş,şimdi ve ara ara gelecek. Geçmiş aile bireylerinin çocukluk,ergenlik ve yetişkin yaşlarını konu almış. ( Spoiler vermeden anca bu kadar anlatabiliyorum,kusura bakmayın. smiley ) Hayat meşgalesi içinde neler yaşadıklarını,duygusal çöküntüleri,aşkı,sevgiyi,şefkati,merhameti ve daha birçok duyguyu aslında bu dizide bulabiliyorsunuz.

 

Bir arkadaşım sayesinde bu diziye başladım. Sık sık ismini duyuyordum ama hep es geçiyordum. Başladığım anda ilk iki bölümde müptelası oldum ve kısa süre içinde sezonları bitirip artık güncel olarak takip ediyorum. Bazı insanlar güncel dizi sevmezler ama bu diziyi beklemek bile o kadar güzel ki…

Etrafımdaki herkese bu diziyi öneriyorum. Özellikle duygusal insanların çok daha fazla sevdiğini gözlemledim. 3 kişiye başlattım 2’sindan harika tepkiler alırken bir arkadaşım ‘ bu ne böyle,içim şişti.’ diyip bir daha izlemedi smiley neyse önümüzdeki önermelere bakacağız.

 

Neden bu kadar çabalıyorum peki? Çünkü dizide yok yok. İnsani duygularımızın en tabii hali. Bir yanda harika bir aşk,harika bir baba,harika bir eş. Bir yanda kilolarıyla psikolojik sıkıntılar yaşayan bir kız çocuğu ve yetişkinlikte hala sorunlar yaşamakta. Bir yanda beyaz bir aile tarafından evlatlık edinen siyasi bir çocuğun düşünceleri,dışarıdan aldığı tepkiler. Bir yanda yakışıklılığı sebebiyle ilgiye çok fazla alışmış ve bunu yenememiş olmanın getirdiği sancıları yaşayan aynı zamanda küçük siyahi kardeşiyle hiç anlaşamayan bir çocuk… Anne ve babanın çocuklarıyla ilgilenişi ve psikolojik desteği diziyi çok hoş bir hale getiriyor.

 

İzlediğim bu dizi kesinlikle bir aile dizisi ama gençlerin de izlemesi gereken,diziden çok büyük dersler çıkarabileceği bir dizi. İzlediğin zaman içerisinde bulunduğu karakterlerin yerine kendini koyacağından ve başıma böyle bir şey gelse ben ne yapardım diyebileceğinden o kadar eminim ki. ” Aaa evet ben bunu kendi hayatımda da yaşadım.Oh be yalnız değilim.” diyebileceğin bir dizi.

 

Biraz önce 3.Sezon 9.Bölümü izledim. Bu yazıyı gözlerim yaşlı yazıyorum. Yine son derece içime dokunan, enfes bir bölümdü. 15 Ocak 2019’a kadar bir ara verdiler şimdi. Bence bu senin için bir fırsat. Bölümlerini bitir ,güncel olarak diziyi takip etmeye başla. Sonra da gel bana teşekkür et smiley

Yazımı Paylaş :)